Serwis kibiców Olimpii Grudziądz
Strona GłównaListopad 25 2017 02:45:26
Kibice
Info
Zgody i kosy
Fan Cluby
Śpiewnik
Forum
Flagi
Vlepki
Video
Grafika
Ustawki
Skrojone barwy
Relacje
Patriotycznie
Akcje charytatywne
Tatuaże
Turnieje kibicowskie
Szale
Gadżety
Grafy
Ziny
Za "kulisami" BZF'07
Drużyna
Skład
Terminarz
Tabela
 

-Reklama-

Prośba o pomoc dla jednego z naszych braci!
Doszła do nas smutna wiadomość. Jednego z naszych braci spotkała przykra choroba "białaczka ALL". Rodzina, oraz przyjaciele proszą o wsparcie. Każdy z nas może się kiedyś znaleźć w podobnej sytuacji, więc każdy kibic Biało-Zielonych powinien wesprzeć Mateusza!
Mati przebywa na Oddziale Hematologii i Onkologii w Bydgoszczy.
Środki finansowe można przekazać bezpośrednio na konto:

Grażyna Ciosek
66 1160 2202 0000 0000 9441 1365
z dopiskiem "Mati"


Pomóc można oddając także krew.
Aby pomóc, wystarczy zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w oddziale terenowym w Grudziądzu, ul. Włodka 16-18, I piętro
Czynne:
środa, piątek. - 7.00-11.30
poniedziałek - 7.30-17.00
(na dzień oddania krwi przysługuje ustawowe zwolnienie od pracy, które otrzymacie na miejscu)

W rejestracji należy podać następujące dane osoby dla której ma iść krew:
Mateusz Ciosek
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. A. Jurasza
ul. Marii Skłodowskiej - Curie 9
Katedra i Klinika Pediatrii Hematologii i Onkologii.

Należy pamiętać, że aby oddać krew, trzeba być w pełni zdrowym. Szczegółowe przeciwskazania można znaleźć na stronie http://www.rckik-bydgoszcz.com.pl/, lub pod numerem telefonu: (056) 642-34-46. Grupa krwi jest nieważna. Mati za każdą oddaną krew na jego nazwisko, dostanie tyle samo krwi zgodnej z jego grupą.

Po oddaniu krwi, otrzymacie zaświadczenie, którego skan należy wysłać na e-mail: estera-lesniewska@wp.pl, lub dostarczyć osobiście. Numer kontaktowy: 792018933.

"Ostra białaczka limfoblastyczna (łac. leucaemia lymphoblastica acuta, lymphadenosis leucaemica acuta, skrót LLA, ang. acute lymphoblastic leukemia, ALL) to choroba, w której występuje rozrost tkanki limfatycznej i naciekanie jej w różnych okolicach ciała. Węzły chłonne ulegają powiększeniu, są niebolesne. Liczba leukocytów może być prawidłowa, niższa lub wyższa od normy, a w rozmazie 90-95% stanowią limfocyty. Występują objawy niedokrwistości i osłabienie. W przypadku obniżenia liczby płytek krwi występują cechy skazy krwotocznej – wybroczyny i skłonność do powstawania sińców. Wymienionym objawom towarzyszą często bóle brzucha, stawów, gorączka. Wątroba i śledziona są powiększone. Podstawową metodą leczenia ALL jest chemioterapia. Leczenie odbywa się w specjalistycznym ośrodku hematologicznym. Odpowiedź na leczenie cytostatykami jest bardzo dobra, szczególnie u dzieci (ok. 70-80% wyleczeń). Leczenie ALL składa się z 4 etapów i trwa łącznie ok. 3 lat. Protokół leczenia chorych z ALL zależy od kwalifikacji do grup zaawansowania na podstawie objawów klinicznych, wyników badań diagnostycznych i reakcji na wstępne leczenie."

Mati trzymaj się!!! Jesteśmy z tobą!!!
Następny mecz
6.kolejka I ligi

Olimpia Grudziądz - Nieciecza
31.08.2013, 17:00
Buttony
Serwis kibiców DrwęcyZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie